[lightbox=http://www.danielcsoport.hu/images/newspost_images/pm24.jpg|pm24.jpg][/lightbox]"Fiók-Gyerek"
[A gyermekgyógyász professzor férj az orvosi szobájában]
Férjemből gyermekorvos lett. „Gyerekszaga” volt, annyira szerette őket és a gyerekek is őt. Egy vizit a többi orvos és nővér számára szörnyű lehetett, annyit állt egy beteg ágya mellett. A hosszas álldogálásnak volt egy objektív oka. Alapelve ugyanis az volt, hogy „síró gyermeket, légyen az akár csecsemő, nem vizsgálok!” És addig játszott, dörmögött, simogatta, hintáztatta a gyereket, míg az abba nem hagyta az üvöltést. Kerülhetett az akár fél órába is. El lehetett képzelni a főorvosi sleppet alkotó orvosokat, ápolónőket; milyen boldogok voltak az álldogálással.
PÉLE-MÉLE (5.rész) -Önéletírás-
Elsõ „találkozásom” a baptistákkal.
Ki ne maradjon innen elsõ „találkozásom” a baptistákkal. Apámat egy haldokló újszülötthöz hívták. (Ha orvosi vizsgálat nélkül halt volna meg, a szülõket följelentik.) Kérdezték a szülõk apámat, hívják-e a papot is. Már nem emlékszem, mit válaszolt rá, de arra igen, hogy mikor egyedül maradtam, megkérdeztem a mamámtól: „Minek a pap?” Ő azt felelte: „Tudod, ha pap nélkül hal meg, – így tartják a katolikusok – a kis újszülött a pokolra kerül.” Én csodálkoztam: „Honnan érthetné meg egy ekkora baba a következményt?” Erre a mamám felvilágosított, hogy ez a szabály nem minden keresztyén vallásra vonatkozik, – pl. a baptisták csak késõ gyerekkorban vagy felnõtt korban keresztelkednek meg, ill. merítik be őket. És elmesélte, hogy ő gyerekkorában közel lakott egy baptista templomhoz, amely a Nap utcában volt. Egyszer bemerészkedett, hogy megnézzen egy bemerítést.
Amikor Lonával a megismerkedésünk elején a baptistákról beszélgettünk, megjegyezte: Honnan ismered te a baptistákat? Biztosan a szüleidtől! Sokan nem tudják megkülönböztetni a jehovistákat a baptistáktól!” „Á, – mondtam – hisz a saját vallásomról sem beszélgettünk!” Lonának igaza volt. El is vitt megnézni a Nap utcai baptista templomot.
Ehhez kapcsolódik egy vicces dolog. Harmadik gimnáziumtól Szolnokon jártam iskolába, és beszerveztek a zsidó templom gyerek-énekkarába is. Nagyon szerettem oda járni, de miért? Úgy, ahogy a többi lány, én is szerelmes voltam a fiatal, csinos kántorba.
(Folytatása következik)